28.1.2019

Zůstaňte zdraví i v zimě

 

Víte, co je třeba udělat pro to, abyste v zimě zůstali zdraví?

Staří Číňané věřili, že lidé by měli žít v harmonii s přirozenými cykly životního prostředí. Zimě patří v přírodě energie Jin, která je pasivní a chladná. V tradiční čínské medicíně začátkem zimy energie Jang ustupuje před energií Jin. Rostliny usychají, hmyz se schovává v půdě, všechny aktivity mají tendenci přejít do stavu odpočinku, hybernace.

Naše těla instinktivně vyjadřují základní principy čínského režimu v zimě a reagují stejně – odpočinek, meditace, šetření energie. Musíme šetřit síly a ukládat energii až do opětovné obnovy na jaře. Naše těla si musíme dobít stejně jako baterie.

V Číně je zvykem jíst v zimě výživnou stravu. Už od začátku sezóny bychom měli náš žaludek pozvolna přivykat na potraviny jako jsou horké polévky, dušené maso, celozrnné potraviny, ořechy, česnek a zázvor. Jemná arašídová a datlová polévka či dušené hovězí maso se zázvorem nás v zimě zaručeně zahřejí.
Když nastane zimní období a naše imunita může být oslabena, je třeba tělu dodat živiny, a to prostřednictvím specifických produktů TIENS. V tomto období je vhodné užívat TIENS Super kalciový prášek, Kordyceps, Spirulinu a Koncentrovanou datlovou šťávu. Tyto produkty pomáhají přeměnit živiny na potřebnou energii, která je uchována v našem těle a která zvyšuje odolnost našeho organismu a naše tělo tak zůstává v dobré kondici.

Užívejte zimu ve zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *