17.10.2018

Znáte “zázračnou” houbu čínské medicíny?

 

Cordyceps sinensis je již 1200 let označován za “zázračnou” houbu tradiční čínské medicíny. V čem tkví její hlavní přínos?

Jedná se o druh houby, kterou po stovky let v široké míře používali čínští bylinkáři pro její omlazující a adaptogenní vlastnosti. Roste ve vysokohorských oblastech Tibetu volně v přírodě, kde se také sbírá. Společnost TIENS má právě na těchto místech své vlastní biologicky udržitelné pole. Houba je pro nejlepší užívání zpracována do formy kapslí prostřednictvím špičkových vědeckých procesů, které jsou přísně monitorovány kvůli zajištění nejvyšší kvality.

Její hlavní účinnou složkou je sloučenina kordycepín a adenosin. Jsou to aktivní látky, jejichž přítomnost v houbě určuje kvalitu kultivace. Hrají významnou roli v širokém spektru biologických procesů, například v mezibuněčném přenosu energie.

Další účinné látky jsou polysacharidy, kyselina cordycepic, vitamíny A, B, C a E, 16 kyselin, superoxid dismutáza (SOD), zinek, selen, hořčík, železo a draslík.

Kordyceps se v čínštině označuje jako Dong chong xia cao, což znamená “v zimě červ, v létě bylina”.

Cordyceps sinensis je podle stanoviska evropské komise a americké správy potravin a léčiv (FDA) označován za potravinový doplněk. V čínském lékopise je oficiálně klasifikován jako lék od roku 1964.

Tradičně se používá především:

  • k posílení oslabené respirační odolnosti a přirozené obranyschopnosti organismu
  • podílí se na metabolických procesech
  • zvyšuje celkovou vytrvalost a odolnost organismu
  • dodává tělu energii, zvyšuje vitalitu a zmírňuje únavu
  • pomáhá při alergiích a astmatu
  • má protirakovinné účinky, stimuluje aktivitu leukocytů a obnovuje v krvi jejich hladinu, zmírňuje vedlejší účinky chemoterapie

Kordyceps můžeme použít na otevřené rány, ve kterých je zánět. Je to přírodní antibiotikum, které nemá vedlejší účinky. Chrání a regeneruje naši játra, žlučník a ledviny, které jsou orgánům dlouhověkosti a sídlí v nich naše životní energie.

Kordyceps má schopnost regulovat energii JIN a JANG a dosáhnout jejich odpovídající rovnováhy v našem organismu.

Doplňte si životní energii se speciálním a výjimečným produktem – TIENS Kordyceps.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *