8.3.2019

Podporujeme ženství

 

Estrogeny jsou hormony, které si s ženstvím spojujeme nejvíce asi proto, že mají na starosti regulaci menstruačního cyklu a formování ženského těla. Tato skupina hormonů také ovlivňuje metabolismus tuků, vápníku a proteinů v ženském těle, ženské libido a emoce. Působí i na srážlivost krve.

Narušení hladiny estrogenu tudíž vede nejen ke zdravotním problémům, ale odrazí se i na přirozené kráse ženy a jejím duševním stavu.

S věkem se množství estrogenu v ženském těle pomalu, ale stále snižuje. Tento proces začíná kolem 30 let věku a v následující dekádě se stupňuje. V tomto období pleť ztrácí svou pevnost a začínají se objevovat vrásky a výkyvy nálad. Hladinu estrogenu neovlivňuje jen věk, ale také špatný jídelníček, nedostatek cvičení nebo stres.

Chceme-li si tedy zlepšit náladu a podpořit svou přirozenou krásu, stojí za to zaměřit se na udržení zdravé hladiny estrogenu.

K tomu pomáhají potravinové doplňky založené na sóje, jako je například Kangli. Struktura isoflavonů v sóje připomíná estrogen. Vědecká literatura popisuje isoflavony jako sloučeniny podobné estrogenu, což neznamená, že se v těle chovají stejně jako estrogeny. Ve skutečnosti s receptory estrogenů reagují jinak než skutečný estrogen a mohou působit pro-estrogenně, anti-estrogenně nebo neutrálně.

Hlavní složkou Kangli jsou sójové isoflavony, přírodní rostlinné estrogeny (fyto-estrogeny) doplněné silnými antioxidanty: vitamíny C a E.

Sojové isoflavony po vstupu do těla napodobují chování estrogenů. Vitamín C z Kangli bojuje proti volným radikálům, stimuluje tvorbu nového kolagenu a přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Vitamín E chrání buňky proti poškození volnými radikály tím, že tyto radikály mění na neutrální látky, které tělo vyloučí v moči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *