9.5.2020

Podpora zdravého těhotenství

 

Těhotenství znamená pro ženy zásadní období plné změn pro jejich tělo i psychiku, každým dnem se jejich stav mění a tak tím nejdůležitějším je vnímat sama sebe a respektovat každý pocit a náladu. A tak co platí pro jednu ženu, u druhé nemusí fungovat, ale určitě je obecně platné, že je zapotřebí dodávat si potřebnou energii a co nejvíce tělo podporovat. Já osobně jsem se rozhodla při svém třetím těhotenství jít cestou tradiční čínské medicíny a zvolila jsem cestu cílených doplňků stravy.

Vzhledem k tomu, že jsem již věděla z předchozích těhotenství, že mé tělo je opravdu těhotenstvím vyčerpané, chtěla jsem zvolit produkty, které mi zaručí zvýšenou imunitu a vitamíny a minerály pro mne a tím pádem budu schopna “živit” své dítě a nebrat jen ze svých přirozených zásob. Spojila jsem se tedy s odbornicí na produkty TIENS, které jsou u nás dobře dostupné a jsou vysoce kvalitní. V prvním těhotenství, kdy jsem přijímala informace pouze od své gynekoložky, jsem brala produkty obecně doporučované, takže tablety, které marketingově cílí právě na těhotné ženy a mají v sobě všechny potřebné látky. Tento fakt určitě nechci zpochybňovat, ale nyní jsem cítila, že potřebuji již volit cíleně a ne jen od každého vitamínu trošku.

Od začátku jsem se zaměřila na dodání železa a vápníku a na zvýšený přísun živin, což zajistila Spirulina, která se v 1 gramu vyrovná 1 kg zeleniny (což jsem opravdu věděla, že nebudu schopná zkonzumovat, protože jsem byla těhotná přes podzim a zimu) a zároveň je zdrojem lehce vstřebatelného železa. Hned od počátku jsem cítila bolest v kloubech, tím pádem bylo jasné, že je nutné doplňovat vápník. Protože jsem měla i podle výsledků krve opravdu železa nedostatek, zvolila jsem Vápník pro děti , který kromě vysokého obsahu kvalitního kalcia podporující nejen moje kosti, ale samotný vývin dítěte, má právě zvýšený obsah železa.

Do své rutiny jsem přidala i  Zinek , u kterého je obecně známé, že dobře proniká do placenty a vyživuje tak samotné dítě, pokud máte nedostatek zinku, může dojít k zpomalení růstu a vývinu plodu., zároveň jsem ho i brala jako prevenci proti ranním nevolnostem, na které jsem vždy trpěla.

V druhé polovině těhotenství jsem dostala doporučení na produkt Vejkan, jeho obsah jsem si musela nastudovat. Jeho základními komponenty je olej z pšeničných klíčků (s vysokým obsahem vitamínu E), lecitin a beta-karoten. Vitamín E je nejsilnějším antioxidantem, zlepšuje efektivitu využívání kyslíku organismem, posiluje celkový imunitní systém (což v zimním období a se dvěma školkovými dětmi jsem opravdu potřebovala) a spolu s lecitinem se podílí na normálním průběhu těhotenství. Beta-karoten stimuluje růst kostní tkáně a posiluje činnost pohlavních hormonů.

Asi měsíc před porodem mi byl doporučený Ikan, i ten jsem neznala, ale jeho obsah  a hlavně účinek, který jsem vnímala, mne o jeho kvalitě přesvědčil. Jeho základem je gynostemma pětilistá a vitamín C. A proč ho brát před blížícím se porodem? Zvyšuje elasticitu kapilár a tím pádem předchází vzniku trombů (u vícečetných těhotenství jejich vznik po porodu reálně hrozí) a především, co jsem zaznamenala, harmonizuje psychiku a s blížícím se porodem navodí uklidnění, a protože z mých zkušeností 90% klidného porodu zajistí právě stav vaší myslí, byla jsem ráda, že mám další podpůrnou berličku, společně s meditačním dechem, jógou a afirmacemi.

Nyní můžu už zhodnotit své těhotenství, protože jsem na konci šestinedělí, mám zdravou holčičku a můj porod proběhl krásně. Protože jsem rodila v době propuknuté pandemie Koronaviru, šla jsem domů hned po porodu, přesto v porovnání s předchozími porody jsem se celé šestinedělí cítila dobře a vím, že mé tělo bylo dobře připravené, i právě na další období, kdy dál dáváte svému dítěti většinu své energie.

Přeji všem ženám, aby se jim podařilo být v rovnováze se sebou samými a i s dětmi, které přivedou na svět a nezapomínaly, že pokud budou ony mít dostatek potřebných sil, bude se i jejich dítě dobře vyvíjet a budou spokojené.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *