30.11.2018

Nechybí vašim dětem vápník?

 

Vápník, na rozdíl od některých vitamínů, které si organismus dokáže samo vytvořit, si naše tělo vápník neumí vyprodukovat a musíme dbát na jeho přísunu. Proč ho potřebuji právě děti?

V lidském organismu je vápník nejhojněji zastoupenou minerální látkou. Devětadevadesát procent ho je v kostech a zubech, zbytek pak v ostatních buňkách a v krevním oběhu. Primárně ho tak potřebujeme jako základní prvek pro správný růst kostí a zubů. Pokud dětem chybí, hrozí jejich větší lámavost a z hlediska zubů pak tyto děti trpí mnohem častěji kazy. Méně známé důsledky jeho nedostatku jsou pak například neklidný spánek nebo celkové zpomalení růstu a vývinu.

Vápník získáváme především z potravin, jako jsou mléčné výrobky, živočišné potraviny nebo pak ořechy a luštěniny. Najdete ho také v tmavě zelených druzích zeleniny, jako je brokolice, kapusta nebo pórek.

Kdo je ale rodič, tak se určitě setkal s tím, že v určitém období děti nechtějí jíst nic z toho, co jim připravujeme právě s cílem mít dostatek vitamínů v jídle. TIENS Výživný vápníkový prášek pro děti je úžasným pomocníkem, který rozpustíte ve vodě nebo přidáte do jogurtu nebo jiné kašovité stravy a budete tak mít jistotu, že dětem vápník chybět nebude a navíc se nemusíte obávat, vápníkem se nelze předávkovat!:-)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *