2.5.2019

Květen v čínské medicíně

 

Měsíc květen začíná dnem lásky a i podle čínské medicíny bychom se měli více věnovat svému srdci!

Klasická čínská medicína uvádí, že srdce je vládcem všech orgánů v těle – sídlo psychiky a vědomí. Západní medicína považuje za hlavní orgán mozek. Podle Číňanů v srdci sídlí duše, která řídí psychiku, vědomí a mysl, ale i celkový vzhled a vystupování člověka a jeho osobnost. Přes srdce vnímáme své nitro, pocity, bolest či radost a přijímáme podněty z vnějšího světa – lidi a události kolem nás. Srdce odpovídá za kvalitu krve a stav celé krevní soustavy, kterou tvoří žíly, tepny, cévy a vlásečnice.

Zdravé srdce potřebuje dostatek zdravé krve, aby mohlo plnit svou funkci – vyživovat všechny ostatní orgány v těle.

Jak zdravé bude Vaše srdce, záleží hlavně na Vás. Můžete mu prospět správným jídelníčkem, pravidelným pohybem spánkem i psychickou pohodou. Řada lékařů a vědců uznává, že našemu srdci mohou být prospěšné některé potraviny.

Můžete například používat a užívat:

  • čerstvé bylinky k ochucení pokrmů místo soli
  • česnek – pomáhá snižovat krevní tlak a množství cholesterolu
  • užívat omega-3 mastné kyseliny, které stimulují krevní oběh, snižují riziko tvorby krevních sraženin a také snižují vysoký krevní tlak.
  • užívat vlákninu, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a mimo to je velice prospěšná pro Váš zažívací trakt

Z produktů TIENS je ideálním KARDI, které obsahuje čistý a přirozený zdroj omega-3 ideální pro podporu kardiovaskulárního systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *