25.3.2019

Chcete začít s horolezením?

 

Lezení po umělých stěnách i po horách je čím dál oblíbenějším sportem a začínají se mu věnovat i děti v raném věku. Pro tělo je to ale určitý druh zatížení a je dobré vědět, jak ho podporovat a co mu dodávat, abyste si lezení mohli opravdu užít a nebo se v něm i zlepšovat. Přinášíme Vám rozhovor se zapaleným skialpinistou, instruktorem lezení a běžcem Karlem Rejchrtem.

 

Máte kurzy pro děti, kdy je podle Vás vhodné začít s lezením?

S lezením je vhodné začít zhruba od 4 let, ale je to individuální. Problém u dětí není s pohybem, ale s udržením pozornosti.

A je lezení opravdu pro každého?

Určitě ano, kdo umí chodit, zvládne i lézt. Jen si u toho víc procvičí ruce.

Co byste doporučil člověku, ktery se rozhodl lezení opravdu věnovat, je zapotřebí nějak upravit životosprávu? 

Lezení je pro všechny, ale pokud se někdo rozhodne, že začne do lezení ,,šlapat”, je zapotřebí udržovat nízké BMI a necpat se blbostma. Váha jde vždycky proti vám, ale tak je to skoro ve všech sportech.

Jste nejen instruktor lezení, ale sam zapálený skialpinista a běžec, dodáváte svému tělu nějaké doplňky, aby mohlo podávat výkon?

Bez doplňků stravy to v dnešní době nutričně chudých potravin rozhodně nejde. Jelikož běhám dlouhé tratě, dostává u mě nejvíc zabrat srdce, klouby a saozřejmě svaly. Tam je mojí první volbou hořčík, díky kterému nedochází ke svalovým křečím. Krátkodobě po sportovním výkonu také klesá funkce imunity, takže je člověk náchylný na onemocnění a je vhodné používat doplňky stravy na její posílení. Skvělým produktem je také proteinová Cordy káva, která opravdu povzbudí po jakémkoliv sportovním výkonu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho pokořených hor a stěn:-)

www.horoakademie.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *