13.11.2018

Jaké orgány jsou v listopadu oslabené?

 

Listopad je symbolem dučiškového počasí, které většinou znamená chmurné dny bez slunečních paprsků. Tento druh počasí neovlivňuje jen naši mysl, kdy můžeme být častěji melancholičtí, ale i jiné orgány, které to jsou?

V tomto období jsou oslabenými orgány plíce a tlusté střevo. U střeva můžeme jeho fungování ovlinit potravinami, které by měly být chuťově výraznější (nebojte se pikantnějších jídel) a výživnější, protože svou podstatou dokáží rozptýlit chlad. Zkuste své zažívání nezatěžovat, stejně tak, jak nám mohou potraviny energii dodat, tak nás o ni mohou i připravit.

Ideálně tak volte jídla, která se vaří delší dobu, ze zeleniny volte “podzimní”, jako je květák, celer, pórek a nebo černá ředkev. Základem by v tomto období měly být husté a vydatné polévky nebo vývary (jak masové nebo zeleninové). Jako přílohu volte jáhly, bulgur nebo rýži. K pití si uvařte teplý čaj, ideálně čistící, jako je Antilipidový čaj. Tento čaj, známý jako gynostemma se v Číně považuje za zázračnou bylinu, která dodává organismu energii, vitalitu a podporuje přirozenou obranyschopnost. Stejně tak si můžete dát horký zázvor a pokud den začnete teplou vodou, tělo správně nastarujete.

Plíce nejvíce ovlivníme v první řadě naším dechem, který má hlavní vliv na funkce krevního oběhu a zároveň na náš celkový psychický stav. Pokuste se zaměřit na hloubku a délku svého nádechu a výdechu, pokud jsme totiž ve stresu nebo napětí, dýchame mělce a do těla tam nepřivádíme potřebnou energii, která i vnitřně otepluje.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *