13.5.2020

Jak pečovat o svůj vnitřní oheň

 

Dneškem začíná dle pentagramu element ohně, který je především o srdci v jeho fyzické, tak i emocionální podobě. Bude trvat až do 14.7., takže ho můžeme považovat za symbol léta. Jak se projevuje tento element? Na co se máme zaměřit? 

Podle tradiční čínské medicíny jsou orgány tohoto období srdce a tenké střevo. Oheň souvisí s naším trávením. Zkuste se tedy věnovat očistě střev, odlehčete svou stravu, vybírejte lokální zeleninu a ovoce, držte se ideálně všeho, co právě bude zrát. Pijte co nejvíce vodu, ale určitě ne ledovou, k čemuž letní teplé dny budou lákat, protože taková voda paralyzuje naše zažívání a energeticky vyčerpává.

Princip ohně je zapotřebí udržovat v rovnováze, mít v harmonii energii našeho fyzického těla a mysli, podpořit je správnou výživou a pohybem, kterým zároveň budete pracovat i se svým cévním systémem.

K posílení srdce doporučujeme TIENS Cholikan, silný antioxidant, který spojuje a vylučuje z organismu volné radikály (aktivní molekuly, které se objevují důsledkem např. kouření, špatného ovzduší, dlouhého pobytu na slunci, atd.).

V rámci péče o své srdce nezapomínejte na svou psychiku a své emoce, dejte volný průchod svým citům a dopřávejte si čas sami pro sebe.

V létě vše roste, je aktivní a získává na síle. Z produktů jako první tedy volte vápník pro sebe i děti (je to pro ně nejaktivnější období) TIENS výživný vápníkový prášek , který patří k nejdůležitějším minerálním prvkům pro naše tělo (doba užívání je doporučená mezi 17-19.hodinou nebo mezi 21-23.hodinou). Pro děti (ale i pro dospělé, doporučuje se např. pro těhotné a kojící ženy díky přítomnému železu) TIENS Vápník pro děti

Z dalších produktů pro toto období je důležitý TIENS Zinek, který stimuluje růst a patří do soustavy faktorů podporujících obnovu nervů (při jejich poškození obnovuje jejich strukturu) a  Spirulina, který aktivizuje látkovou výměnu a normalizuje střevní mikroflóru

Užívejte toto období plnými doušky a podporujte svůj vnitřní plamen!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *