12.11.2018

Jak na angínu bez antibiotik?

 

Asi každý z nás měl někdy angínu a ví, jak může člověka paralizovat. Existuje jiný způsob, jak ji vyléčit, než klasická antibiotika?

Všeobecně se jako příčina této nemoci označuje oslabený imunitní systém a následné napadení viry nebo bakteriemi šířící se vzduchem, projevy jsou opravdu nepříjemné.

Jak  se na angínu dívá čínská medicína?

Tradiční medicína se soutřeďuje na oblast ledvin a snaží se je posílit, vnímá tedy hlavní příčinu v jejich prochladnutí. Ledivny jsou kromě kloubů a krve úzce spojeny  s imunitou, tím pádem i s angínami. Pokud je tedy dráha ledvin oslabená, streptokoky a stafylokoky mají volné pole působnosti.

Angína se nám saozřejmě nevyhne ani v létě, ale tam je zapotřebí si říct, jestli jsme nebyli třeba v příliš klimatizovaném prostředí. V podzimním a zimním období je dobré respektovat, že stejně jako se zklidňuje příroda kolem nás, měli bychom i my. Vyhýbejte se aktivitám, při kterých dojde k prochlazení a ne nadarmo už naše babičky říkaly, že v sychravém počasí je nátelník, tedy základní vrstva oblečení, základ.

Z obecně známých vitamínů se zaměřte na zvyšení přísunu vitaminu C

V rámci společnosti TIENS každoročně sbíráme konkrétní zkušenosti s léčbou různých onemocnění, přijměte je tedy tento jako inspiraci. Paní Milena (60 let) nám napsala v souvislosti s těžkým průběhem angíny: 

“V minulosti jsem prodělala očistu přípravky TIENS. Po 3 dny jsem užívala vysoké dávky Kordycepsu – 3x denně 4 kapsle 30 minut před jídlem. Navíc ráno 1 kapsli jsem rozpustila ve vlažné vodě, během dne jsem tímto roztokem kloktala, večer navíc 1 kapsli rozprášit do krku přímo na mandle a po této kůře byla angína zažehnána!”

A proč v tomto případě pomůže právě přípravek Kordyceps?

Kordyceps vykazuje antivirové a antibakteriální účinky a je považován za přírodní antibiotikum. Jeho hlavními složkami jsou kordycepín a adenosin – aktivní látky hrající významnou roli v širokém spektru biologických procesů, například v mezibuněčném přenosu energie. Dalšími aktivními látkami jsou polysacharidy, kyselina cordycepic a vitamíny A, B, C, E, 16 druhů aminokyselin, superoxid dismutáza (SOD) jakož i zinek, selen, magnézium, železo a draslík.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *