1.4.2019

Duben podle čínské medicíny

Venku se začíná probouzet příroda, stejně jako naše organismy po zimě. Co nás v tomto měsíci čeká a co je zapotřebí posilovat? Nalaďte se na své tělo a jeho potřeby, abyste měli dostatek energie.

V dubnu je podle čínské medicíny zapotřebí posilovat především játra. Ta jsou největším orgánem v dutině břišní ležící na pravé straně pod bránicí a jsou klíčovým orgánem metabolismu.

Játra zpracovávají všechny látky zachycené z organismu, vytvářejí žluč, ukládají vitamíny rozpustné v tucích ( A, D, E, K ) a sacharidy, podílejí se na trávení potravy v tenkém střevě a mají mnoho dalších funkcí.

Játra jsou nezastupitelná při detoxikaci organismu

Játrům, i celému tělu prospěje, pokud na 14 dní vysadíme veškeré živočišné produkty, tedy maso i mléčné výrobky. Nejvhodnější pro začátek takové kůry je úplněk 19.4., který je současně Velkým pátkem, největším křesťanským svátkem a začátkem Velikonoc.

Pokud chcete radiálnější a účinější půst, zkuste jíst během dne jen jeden druh potraviny – zejména pokud se jedná o čerstvou či vařenou zeleninu, ovoce, vařené obiloviny, semínka nebo rýži. Určitě ale nezapomínejte pít během dne větší množství tekutin, ideálně vodu s citronem, která játra pročisťuje.

Funkci jater dále podporuje olivový nebo bodlákový, za studena lisovaný olej.

Játra mají vysokou regenerační schopnost, podle orgánových hodin jim prospěje klid a teplo po 23 hodině, proto určitě nepodceňujte odpočinek. Z produktů vám tak celý detox podpoří Antilipidový čaj, Chitosan a pro zaručený spánek Sleeping duo

Užívejte krásy jara!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *