21.1.2019

Co dokáže česnek?

 

Každý z nás se chce vyhnout virům a bacilům, k čemuž můžou pomoci i ty nejzákladnější přírodní pomocníci, kteří fungují již po tisíce let!

Určitě máte ve své spíži česnek, který se použivá většinou jako základ pro vaření. Společně s cibulí a pažitkou patří do čeledi liliovitých a je jednou z nejstarších kultivovaných rostlin.

Pravděpodobnou domovinou jsou stepní oblasti jihovýchodní Sibiře, kde byly nalezeny plané rostliny. Odtud se česnek rozšířil do Asie a dále. Jeho léčivé účinky znali již staří Indové, Číňané, Babylóňané a Egypťané před několika tisíciletími.

Co je ale nejdůležitější, je nejsilnějším přírodním prostředek s antibiotickým působením a zároveň antiseptickým.

Pokud bychom měli vyjmenovat, s čím vším nám může česnek pomoci, tak je efektivní při léčbě bronchitidy a chřipky, podporuje vylučování hlenů.

Má antitoxické vlastnosti, chrání buňky orgánů před poškozením volnými radikály a těžkými kovy.

Omezuje možnost vzniku arteriosklerózy, angíny pectoris, infarktu a mozkových příhod. Příznivě působí při cukrovce, účinkuje proti cizopasníkům zejména roupům, škrkavkám, tasemnicím a jiným parazitům v našem zažívacím traktu.

Česnek má však nejen velmi silný odér, který se velmi těžko maskuje, ale může být pro některé lidi těžko stravitelný. Řešením je Česnekový olej, který je ve formě lehce vstřebatelných tablet, kapsle výtažku odpovídají 10 hlavičkám česneku.

Kdy jindy se vyzbrojte tímto pomocníkem, než právě uprostřed zimy!

Upozornění:

Opatrně užívat při epilepsii. Kontrolovat hladinu glukózy při cukrovce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *