20.3.2019

Březen podle čínské medicíny

První jarní den připadá letos na 20.3. 2019 a vstupujeme jím do znamení Berana. Jaký je tento měsíc podle čínské medicíny?

V březnu je potřeba posilovat žlučník

Žlučník leží při spodní straně jater, hromadí a vylučuje žluč, kterou vytvářejí játra. Žluč je potřebná k trávení, zejména pak ke štěpení tuků. Při nerovnováze mezi jednotlivými složkami žluče totiž vznikají žlučové kameny.

Například při nadbytku cholesterolu již nejsou žlučové kyseliny schopny udržet cholesterol v tekutém stavu a ten se začne shlukovat a krystalizovat.

Výzkumy ukazují, že dostatek tekutin pomáhá udržovat žluč ve žlučníku dostatečně zředěnou. Lidem, kteří mají sklon k tvorbě žlučníkových kamenů prospěje, když omezí tuky a úplně vyloučí grilovaná, smažená a kořeněná jídla. Jídlo by měli upravovat vařením nebo dušením.

Na žlučník a játra působí blahodárně sklenice vody s citronovou šťávou vypitá po ránu, jablka, jablečná šťáva a jablečný ocet.

Lékem a prevencí na obtíže žlučníku a podporu jater jsou čaje, které obsahují hořčiny (ne však při probíhajícím akutním záchvatu), tam můžeme doporučit TIENS Antilipidový čaj a ten doplnit Chitosanem, ten snižuje hladinu lipidů (tuků v krvi), spojuje se se žlučovou kyselinou, pomocí níž se vstřebává cholesterol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *