3.9.2018

Poběžte s námi pro “nedoklubka”!

 

Pomoc druhým je nám blízká a proto jsme se rozhodli podpořit a sami se i zúčastnit Běhu pro miminka do dlaně, který proběhne 9. září 2018. Běh organizuje nestátní nezisková organizace Nedoklubko, která svými projekty pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodičům. Počet předčasně narozených dětí roste, sama ředitelka organizace Lucie Žáčková si touto zkušeností prošla a i to jí zavedlo na cestu podporovat další “nedoklubka”.

S Luckou jsme se potkaly v jedné pražské kavárně, na schůzku přišla na první pohled křehká blondýna, která má však v sobě obrovskou sílu a jasně nastavený cíl, se kterým pomáhá druhým a tak vyvrací všechny mýty.

Velkým hnacím motorem je pro ní její vlastní dcera, která se narodila 15 týdnů před termínem porodu. Na tento okamžik se většina nastávajících maminek nepřipravuje a když bohužel nastane, je to velký šok a stresové období. Jak sama říká: “Bylo to tenkrát velmi náročné období plné výčitek, smutku a strachu o to malinkaté miminko bojující o svůj život.” Sama v té době dostala do rukou brožuru Nedoklubka a to jí poskytlo nejen základní informace o dané situaci, ale dodalo i sílu sdílené zkušenosti s ostatními maminkami.

Její dceři Elle je nyní 8 let a i když její nejnižší porodní váha byla 580 g, díky skvělé péči doktorů je z ní zdravá holčička.  Lucie je zároveň pátým rokem ředitelkou Nedoklubka a snaží se pokračovat v jeho činnosti a posouvat ho dalšími projekty dál. Je mezi nimi například projekt Mámy pro mámy, Pomáháme (ne)donošení a nebo právě Běhy pro miminka do dlaně, které v sobě propojují radost ze sportu, smysluplně strávený volný čas a vůli pomáhat.

Celý program je opravdu motivační a tak v rámci Běhu najdete krátké závodní tratě pro děti, běžeckou trať pro dospělé a také vycházkovou trať pro rodiny s malými dětmi nebo kočárky.

“Cílem akce je spojit se, užít si hezké a smysluplné odpoledne, ukázat dětem, že i takto se dá pomáhat. A samozřejmě obdarovat novorozenecké oddělení tím, co aktuálně nejvíce potřebuje”, říká Lucie. Pokud poběžíte, můžete si být jisti, že 100 % startovného putuje na podporu konkrétního perinatologického centra, kde o miminka do dlaně s láskou pečují, v tomto případě podporujeme JIP novorozeneckého oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Protože je pro nás důležitý zdravý životní styl včetně pohybu, budeme nejen stát na startu a dodávat běžcům potřebnou energii našimi produkty a po skončení běhu ty pro správnou regeneraci organismu, ale i sami poběžíme!:-)

Děkujeme Lucii, že se mohlo TIENS Czech Republic stát partnerem této akce a těšíme na společně prožitou neděli!

více o Běhu na: http://www.nedoklubko.cz/projekty/beh/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *